top of page
  • Yazarın fotoğrafıLOCO

Kokteyl Bardağı Nasıl Süslenir?

Güncelleme tarihi: 5 Haz 2021

Kokteyl barlarda, etkinliklerde ve düğünlerde damağımıza olduğu kadar gözümüze de hitap eden kokteylleri süslemek gerçekten zor mu? Bakalım öyle mi?

düğün ve barda süslenmiş kokteyl bardağı
Kokteyl Bardağı Süsleme


Öncelikle kokteylinizi hazırlamanız ya da Loco Artizanal Kokteyl Karışımını bol buzla bardağınıza doldurmanız gerekiyor. Kokteylin içeriği ile bir malmeze seçmek her zaman güvenli bir seçim olur. Mesela çilekli bir kokteyl bardağının kenarı bir çilekle süslenebilir. Ancak renge kontrast bir malzemeyle bardağınızın görselini bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

Yeşil harika bir seçim olabilir. Bir dal taze naneyi dik olarak tüm yaprakları ile bardağınızın içine koyabilirsiniz. 2 adet ince pipetle tamamlamanız mümkün.

Başka bir örnek ise bardağınıza gerdan yapmak olabilir.

Tekila bazlı kokteyller tuzla yakışır. Bardağınızın ağzını limon suyuna batırıp himalaya tuzuna bulayabilirsiniz. Burada ki püf noktası ise gerdanı bozmadan kokteyli shakerdan kokteyli bardağa boşaltmaktır. Yine bir karşıtlık yaratmak isterseniz bardağın kenarına limon yerine şekerle yakılmış bir portakal dilimi iyi bir fikir olabilir.Davet konseptine uygun renklerde ve hazırlayacağınız kokteyllerinizi önceden yaparak buzdolabında bir şişe veya sürahide saklayabilirsiniz.
Misafirleriniz geldiğinde servis edeceğiniz kokteyller buz gibi olurlar. Bardaklarınızı da önceden belirlemek iyi bir fikir olur. Her kokteyl için bir çeşit bardak belirlemek işinizi kolaylaştıracaktır. Buzluğunuza buz stoklamanızı tavsiye ederim.

Böylece vereceğiniz davette misafirlerinizin bir bar catering firması ile çalıştığınızı düşünmelerini sağlayabilirsiniz.

184 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page